Poznaj zalety surowego kakao

Kakao kojarzone jest chyba przez większość z nas. Nie ma się temu co dziwić, gdyż jest to jeden z najpopularniejszych produktów spożywczych. Na korzyść kakao przemawia nie tylko jego atrakcyjny smak, ale również możliwość wszechstronnego zastosowania. Mało osób wie jednak, że najcenniejsze wartości prozdrowotne posiada surowe kakao.

Z czego słynie surowe kakao?

Jak już zostało wspomniane powyżej, bee.pl – surowe kakao nie jest aż tak popularne jak to zwykłe. Nie znajdziemy go również w mniejszych sklepach spożywczych, choć w dużych supermarketach raczej istnieje możliwość jego zakupu. Na pewno jednak ten rodzaj kakao otrzymamy w sklepie ze zdrową, ekologiczną żywnością. Za co warto docenić surowe kakao? Przede wszystkim za wysoką zawartość żelaza, które jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. W kakao znajdują się także całkiem duże ilości magnezu. Magnez pomaga walczyć z przewlekłym zmęczeniem, a także z depresją i stanami napięcia emocjonalnego. Nie sposób nie zauważyć, że w surowym kakao znajdują się również spore ilości antyoksydantów cennych dla naszego zdrowia. Antyoksydanty niezwykle korzystnie wpływają także na nasz wygląd zewnętrzny. Dzięki nim nasza skóra, włosy i paznokcie prezentują się dobrze. Istnieje przekonanie, że surowe kakao można również uznać za afrodyzjak. Dzięki temu po jego spożyciu możemy liczyć na podniesione libido. Surowe kakao powinny włączyć do swojej codziennej diety także osoby borykające się z dolegliwościami ze strony układu krążenia. Jest ono polecane również cukrzykom.

Do czego warto wykorzystać surowe kakao?

Każdy, kto decyduje się na zakup surowego kakao musi wiedzieć jak należy je wykorzystać. Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że ten rodzaj kakao dostępny jest zarówno w postaci proszku jak i w postaci dropsów. Na bazie proszku możemy przygotować znany i lubiany przez wszystkich napój. Proszek stanowi również wspaniały dodatek do koktajlu. Nie sposób nie zauważyć, że kakao w dropsach może stanowić świetny dodatek do owsianki oraz kaszy jaglanej. Śniadanie z dodatkiem surowego kakao sprawi, że będziemy radośni i pełni pozytywnej energii. Jest to szczególnie istotne o poranku, gdy rozpoczynamy nowy, pełen wyzwań dzień. Cena surowego kakao może być dość zróżnicowana. Wiele zależy od formy kakao, a także od sklepu w jakim robimy zakupy. Najlepiej byłoby przejrzeć kilka lub nawet kilkanaście różnych ofert. Dzięki temu dowiemy się, w którym sklepie możemy zakupić surowe kakao w najkorzystniejszej cenie.

Tło zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com